Klasikinės muzikos koncertas Zyplių dvare

Kviečiame birželio 30 d., 18 val. į Zyplių dvare vyksiantį klasikinės muzikos koncertą. Skambės populiariausi ir gražiausi kūriniai violončelės repertuare. Koncertuos Onutė Gražinytė (fortepijonas) ir Augustas Gocentas (violončelė).
Programoje:
F.Schuberto sonata
C.Debussy sonata
R.Schumann Adagio and allegro
N.Paganinio mozės variacijos
A.Part fratres
A.Piazzolo Grand tango

 

Koncertas nemokamas.

Styginių terceto koncertas Zyplių dvare.

Birželio 16-ąją į Zyplių dvarą rinkosi klasikinės muzikos išsiilgę klausytojai, mat tą dieną čia skambėjo smuikininkės Dalios Dėdinskaitės, altininkės Ugnės Petrauskaitės ir violončelininko Glebo Pyšniako  – trijų solistų  – suburto ansamblio nuostabiai atliekama Liudviko van Beethoveno muzika.

Kaip koncerto pradžioje kalbėjo violončlininkas Gleb Pyšniak – Beethovenas buvo itin modernus savo laikmečio kūrėjas – jo muziką galima pavadinti „išprotėjusia klasika“. Eleganciją joje nuolat keičia agresija, kantileną – žiaurumas. „Beethoveno kūryba mums yra iššūkis ir atsakomybė. Mes norime žvelgti kompozitoriui tiesiai į akis. Grodami privalome įtikinti klausytoją ir perteikti genialios Beethoveno muzikos beprotybę“, – teigia atlikėjai. Jų nuomone, „išgirdę labai gerai atliekamą šio kompozitoriaus muziką klausytojai lieka apstulbę“.

Taip ir nutiko tą lietingą birželio 16-osios vakarą – gausus būrys klausytojų pasinėrė į klasikinės muzikos garsus, liko apstulbinti ir pakylėti.

Paroda „Tapybos sujungti“ atidaryta Zyplių dvaro centriniuose rūmuose

Birželio 16-ąją  Zyplių dvare atidaryta žinomo dailininko Antano Obcarsko tapybos studijoje „Antaniniai ob…“ beveik prieš ketverius metus susibūrusių menininkų paveikslų paroda „Tapybos sujungti“. Tai jau septintoji šioje studijoje kuriančių menininkų paroda.
Parodoje pristatyti Kristinos Čivilytės, Irmos Gūžienės, Vandos Kaminskaitės, Raimondo Karčiausko, Edmundo Kartano, Daivos Kupstienės, Rūtos Levulienės, Jolitos Lubienės, Ugniaus Motiejūno, Gintarės Šiaulienės, Aušros Žukauskienės ir iš Lukšių kilusios, šiuo metu Kaune gyvenančios, Dainoros Ramanauskienės tapybos darbai. Kalbėdamas apie parodą „Tapybos sujungti“, studijos vadovas Antanas Obcarskas minėjo, kad ši studija kiek keista, mat jos durų raktus turi visi studijos nariai ir į studiją gali užsukti bet kada, kada tik kyla noras kurti. Studijos „Antaniniai ob…“  dailininkai dalyvauja įvairiuose pleneruose ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, Austrijoje. Parodoje eksponuojami naujausi tapytojų paveikslai. Studijos vadovas pabrėžė, kad čia renkasi skirtingų specialybių žmonės, kuriuos traukia tapyba ir jie per užsiėmimus atranda kiekvienas savo stilių.Studijos seniūnas, Ugnius Motiejūnas, pasidžiaugė savo ir kolegų darbų atsiradimo istorija Zyplių dvare. Jo nuomone, šiuolaikiniams dvarininkas patiktų gyventi šių paveikslų apsuptyje.
Į gimtąjį miestelį kaip parodos kuratorė grįžusi Dainora Ramanauskienė dėkojo visiems susirinkusiems už dėmesį,  Lukšių kultūros centro darbuotojams už šiltą sutikimą bei pasakojimus apie dvaro istoriją.Kristina Čivilytė atkreipė dėmesį, kad parodos pavadinimas ne veltui „Tapybos sujungti“ – studijoje susibūrę žmonės, kuriuos jungia tapybos ir meno jausmas, bendras kūrybos laikas studijoje ir pleneruose.Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė dėkodama menininkams iš Kauno pasidžiaugė, kad Lukšių kultūros centro darbuotojams paprasta, kai daug meną mylinčių žmonių kilę iš Lukšių – štai mūsų krašto menininkė Dainora sukvietė savo draugus, išpuošė dvaro erdves ir dabar Lukšių kultūros centro darbuotojai, bendruomenė, dvaro lankytojai vėl galės džiaugtis nauja paroda.