Paroda „Tapybos sujungti“ atidaryta Zyplių dvaro centriniuose rūmuose

Birželio 16-ąją  Zyplių dvare atidaryta žinomo dailininko Antano Obcarsko tapybos studijoje „Antaniniai ob…“ beveik prieš ketverius metus susibūrusių menininkų paveikslų paroda „Tapybos sujungti“. Tai jau septintoji šioje studijoje kuriančių menininkų paroda.
Parodoje pristatyti Kristinos Čivilytės, Irmos Gūžienės, Vandos Kaminskaitės, Raimondo Karčiausko, Edmundo Kartano, Daivos Kupstienės, Rūtos Levulienės, Jolitos Lubienės, Ugniaus Motiejūno, Gintarės Šiaulienės, Aušros Žukauskienės ir iš Lukšių kilusios, šiuo metu Kaune gyvenančios, Dainoros Ramanauskienės tapybos darbai. Kalbėdamas apie parodą „Tapybos sujungti“, studijos vadovas Antanas Obcarskas minėjo, kad ši studija kiek keista, mat jos durų raktus turi visi studijos nariai ir į studiją gali užsukti bet kada, kada tik kyla noras kurti. Studijos „Antaniniai ob…“  dailininkai dalyvauja įvairiuose pleneruose ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, Austrijoje. Parodoje eksponuojami naujausi tapytojų paveikslai. Studijos vadovas pabrėžė, kad čia renkasi skirtingų specialybių žmonės, kuriuos traukia tapyba ir jie per užsiėmimus atranda kiekvienas savo stilių.Studijos seniūnas, Ugnius Motiejūnas, pasidžiaugė savo ir kolegų darbų atsiradimo istorija Zyplių dvare. Jo nuomone, šiuolaikiniams dvarininkas patiktų gyventi šių paveikslų apsuptyje.
Į gimtąjį miestelį kaip parodos kuratorė grįžusi Dainora Ramanauskienė dėkojo visiems susirinkusiems už dėmesį,  Lukšių kultūros centro darbuotojams už šiltą sutikimą bei pasakojimus apie dvaro istoriją.Kristina Čivilytė atkreipė dėmesį, kad parodos pavadinimas ne veltui „Tapybos sujungti“ – studijoje susibūrę žmonės, kuriuos jungia tapybos ir meno jausmas, bendras kūrybos laikas studijoje ir pleneruose.Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė dėkodama menininkams iš Kauno pasidžiaugė, kad Lukšių kultūros centro darbuotojams paprasta, kai daug meną mylinčių žmonių kilę iš Lukšių – štai mūsų krašto menininkė Dainora sukvietė savo draugus, išpuošė dvaro erdves ir dabar Lukšių kultūros centro darbuotojai, bendruomenė, dvaro lankytojai vėl galės džiaugtis nauja paroda.