Džiaugiamės gražiu, vertingu mūsų kraštui projektu!

Asociacija Lukšių bendruomenės centras įgyvendina projektą ,,Lukšiai – muziejus po atviru dangumi”.
Projekto Nr. ŠAKI-LEADER-6B-KV-9-5-2021/42VS-PV-21-1-06200PR001.
Projekto vertė 9268,13 Eur.
Projekto tikslas – parengti ir išleisti leidinį apie Lukšių kraštą, kuris turėtų išliekamąją istorinę, pažintinę ir šviečiamąją vertę, reprezentuotų Lukšius turistams.
Projekto uždaviniai:
1. Išleisti pristatomą trimis kalbomis (lietuvių, anglų, rusų) knygą „Lukšiai – muziejus po atviru dangumi“ – ne mažiau kaip 1000 vnt.;
2. Viešinti projekto veiklas, pagaminant ne mažesnį kaip A3 formato plakatą, kuriame būtų pateikta informacija apie projektą ir nurodyta, kad parama gauta iš EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų; projekto veiklas viešinti interneto svetainėse www.zypliudvaras.lt, http://www.sakiubca.lt/ ir www.sakiukrastovvg.lt; Zyplių dvaro socialinio tinklo paskyroje Facebook;
3. Pristatyti leidinį Lukšių krašto žmonėms bei miestelio svečiams.
Lukšių miestelis – viena daugiausiai turistų susidomėjimo sulaukianti gyvenvietė Zanavykijoje, todėl mums yra labai svarbu susisteminti esamą šių dienų informaciją ir pateikti ją taip, kad šią vietovę turistams padarytume dar patrauklesne. Iki šiol, tokio leidinio, kuris reprezentuotų Lukšių kraštą, neturėjome. Todėl džiaugsimės galėdami visuomenei netrukus pristatyti naujai, trimis kalbomis išleistą knygą „LUKŠIAI – MUZIEJUS PO ATVIRU DANGUMI“. Leidinys padės pažinti Lukšius atvykstantiems bei turės išliekamąją vertę ateities kartoms.
Džiugu ir tai, kad tiems, kas šiais laikais jau yra pripratę prie elektroninių skaityklių, galėsime pasiūlyti ir elektroninį leidinio variantą.
Su nekantrumu laukiame leidinio pristatymo! Informacija apie numatytą renginio datą būtinai pasidalinsime su Jumis.
1 2

Joninės Lukšiuose!

Birželio 23 d., Lukšių miestelyje, šventėme Jonines! Visi Jonai, Janinos, Jonės, Rasos buvo pasveikinti ir apdovanoti medaliais, degė Joninių laužas, vyko paparčio žiedo ieškojimas. Šventės metu sveikinimo žodžius tarė Lietuvos Respublikos Seimo narys Giedrius Surplys, Lukšių miestelio seniūnas Vytautas Andziulevičius. Visus susirinkusius linksmino ir šokti kvietė Liveta ir Petras Kazlauskai, grupė „DAR“, Valdas Lacko ir grupė „Karaliai“. Šventės pabaigoje vyko diskoteka. Dėkojame visiems atvykusiems ir prisidėjusiems prie Joninių šventės Lukšiuose! IMG_1551 IMG_9446 IMG_9476 IMG_9528 IMG_9610 IMG_9631 IMG_9680 IMG_9710

„MARHER“ projektas

2022 m. birželio 22 d. Zyplių dvare, vyko Erasmus+ Strateginių partnerysčių tarptautinis projekto MARHER „Paveldo rinkodara Europos konkurencingumo pasaulinėje rinkoje didinimui“ (angl. Erasmus+Strategic partnerships KA2 project – Heritage Marketing for competitiveness of Europe in the global market) renginys, kurį organizavo Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva). Renginio metu su vietos kultūrinio turizmo vystytojais ir vietos bendruomenių nariais buvo pasidalinta projekto vykdymo patirtimis, projekto veiklomis ir projekto rezultatais, t.y sukurta unikalia paveldo marketingo programa, kurią drauge kūrė tiek projekto koordinatoriai iš Danitacom (Danija), tiek ir projekto partneriai: Syddansk Universitetas (Danija), Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva), I-Strategies (Italija), CBE (Belgija) ir FVB S.R.L (Italija). Renginio metu vykusiame seminare renginio dalyviai turėjo galimybę ne tik susipažinti su projekto veiklomis, bet ir aptarti paveldo marketingo sampratą ir iššūkius bei dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Projektu MARHER siekiama atskleisti pagrindines naujojo profesionalo, besiremiančio vertybėmis ir istorijomis, novatoriško ir kūrybingo žmogaus kompetencijas, pavadinant naująjį profesionalą „Heritage Marketer“. Paveldo rinkodara čia siekia užimti pagrindinį vaidmenį, sujungdama praeitį su ateitimi. Paveldo rinkodara nereiškia tiesiog istorijų pasakojimo, bet reiškia „komunikavimą per istorijas“, t. y., kuriant viešą emocinį ir vertybinį pasakojimą, įmonė užmezga itin empatišką santykį su klientais.  Rinkos vis labiau tampa naratyvinėmis arenomis, kur greta produktų kokybės, gebėjimas prekės ženklą ir kompanijos žinomumą išryškinti per pasakojimus, tradicijas ir vertybes (kultūrines ir etines), tampa itin svarbiu. Taigi, galimybė kurti istorijas ir kūrybiškai perteikti įmonės vertybes tampa pamatiniu meistriškumo įgūdžiu, norint įgyti kuo patrauklesnę vertę vis dėmesingesniam ir sąmoningesniam klientui.
marher2 marher

„Sidabro vainikėlis IX“

Birželio 1 – ąją dieną, Zyplių dvaro Arklidžių galerijoje, vyko Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamo konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ finalinės parodos uždarymo ir laureatų paskelbimo šventė. Šventės metu skambėjo Griškabūdžio kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Užnovietis“  (vad. Nijolė Černevičienė) atliekama kanklių muzika, sveikinimo žodžius tarė Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis ir Šakių rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas. Šventėje, finalinėje parodoje eksponuojamų darbų autoriai, išgirdo komisijos nuomonę apie jų darbus, gavo padėkas, o konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti „Sidabro vainikėliu“. Konkurso dalyvių darbus įvertino ir apdovanojo komisijos nariai: Lietuvos nacionalinio kultūros centro specialistė Asta Valiukevičienė, Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros ir antropologijos rinkinių skyriaus vedėja dr. Miglė Lebednykaitė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus specialistė – vadybininkė Gražina Vaičiūnaitė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus mokslo darbuotojas Vytautas Tumėnas ir Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė.
Dėkojame aplankiusiems šią parodą ir visiems atvykusiems į parodos uždarymo ir laureatų paskelbimo šventę!IMG_0919 IMG_0926 IMG_0931 IMG_0942 IMG_0972

„Mano ten – kur prisiminimai“

Gegužės 10 d., Zyplių dvaro centriniuose rūmuose, įvyko Lukšių miestelio seniūno, Vytauto Andziulevičiaus, tapybos parodos „Mano ten – kur prisiminimai“ atidarymas. Vytautas Andziulevičius gimė Salaperaugio kaime, o augo Liubavo kaime Kalvarijos savivaldybėje. 2009 m. baigė LŽŪU, įgijo agronomijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Yra Lietuvos Agronomų Sąjungos, Lietuvos sportinių balandžių federacijos narys. Laisvalaikiu mėgsta tapyti. Kaip pats sako, atidavė duoklę augalams, žemei, dabar laisvalaikį skiria menui. Siela pati pasiilgo spalvų ir kviečia nutapyti tai, kas subrendo mintyse. Savo jausmus, emocijas, požiūrį jis pradėjo reikšti spalvomis.
Dėkojame visiems atvykusiems! O dar neaplankiusius parodos – kviečiame užsukti ir pasigrožėti autoriaus darbais!
Parodą galima aplankyti iki birželio 30 d.
IMG_0582 IMG_0618 IMG_0627 IMG_0630

Zyplių dvaro centriniuose rūmuose jau galite aplankyti Egidijaus Darulio tapybos parodą „Klampumas“!

Gegužės 6 d. vyko šios parodos atidarymas. Poetas, muzikas, fotografas, aktorius, surengęs virš 20 dailės (tapybos, skulptūros, piešimo, grafikos) parodų, meninių akcijų. Egidijus Darulis, profesionalus tapytojas, muzikos atlikėjas egzotišku instrumentu – dambreliu, ukmergiškis yra šio muzikos instrumento populiarintojas Lietuvoje. Pats juos gamina, jais groja bei kuria muziką. Dambreliu atliekama muzika skambėjo ir renginio metu. Dėkojame visiems atvykusiems!
Parodą galima aplankyti iki birželio 20 d.20220506_182101 IMG_0641 IMG_0643

Teatrų šventė

Balandžio 24 dieną, Zyplių dvaro Arklidžių galerijoje, vyko mėgėjų teatrų šventė „TEATRAS MUS VIENIJA”. Šventėje dalyvavo ir savo spektaklius pristatė keturi kolektyvai, atvykę iš skirtingų Lietuvos kraštų: Skirsnemunės teatro kolektyvas „Pakeleivis“ vaidino spektaklį „Revizorius“ pagal N. Gogolį (rež. B.Šneiderienė), Tauragės Liaudies teatras vaidino Stasio Žemaičio spektaklį „Mirta Činčibiraitė“ (rež. Genovatė Urmonaitė), Pilviškių mėgėjų teatras „Bajorgalis“ vaidino Moljero spektaklį „Daktaras per prievartą“ (rež. Irma Puodžiukaitienė) ir Lekėčių mėgėjų teatro kolektyvas vaidino Kazio Binkio spektaklį „Tamošius Bekepuris“ (rež. Vaida Brazaitienė). Dėkojame aktoriams, režisieriams ir visiems šventėje dalyvavusiems!

IMG_0274 IMG_0292 IMG_0311 IMG_0316 IMG_0323 IMG_0327 IMG_0338 IMG_0358 IMG_0364

Linkime saulėtų, gražių ir prasmingų Šv. Velykų!

Mes jau Šv. Velykoms pasiruošėm, o Jūs?
Balandžio 14 dieną vyko velykinio kiaušinio marginimo edukacija vašku, kartu su edukatore Elena Kudirkiene. Kiaušinių marginimas – tai ne tik svarbus artėjančių Šv. Velykų akcentas, bet smagi ir įdomi veikla kiekvienam. Tad į arklidžių galeriją atvykę svečiai galėjo išmokti marginti kiaušinius įvairiais raštais, nusimarginti margučių sau ir savo šeimos nariams bei linksmai praleisti laiką margindami kiaušinius. Dėkojame edukatorei Elenai Kudirkienei ir visiems atvykusiems!
Linkime saulėtų, gražių ir prasmingų Šv. Velykų!
IMG_E9817 IMG_E9825 IMG_E9827 IMG_E9844 IMG_E9856 IMG_E9871

„Spalvų muzika“

Kovo 18 dieną, Zyplių dvaro centriniuose rūmuose, įvyko dailininko Jono Daniliausko tapybos parodos „Spalvų muzika“ atidarymo renginys.
Jonas Daniliauskas nuo 1976 m. yra surengęs daugiau kaip 70 personalinių parodų Lietuvoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Jungtinėje Karalystėje, o šiais metais paroda atvyko ir į Zyplių dvarą. Nuo 1982 m. yra dalyvavęs per 150 kolektyvinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Menotyrininkas Antanas Adrijauskas sako: „Jono Daniliausko kūryba yra viena ryškiausių lietuviškumo manifestacijų mūsų dailėje, kadangi drobės persmelktos kūrėjo vaizduote užvaldančių tautiškumo idėjų; čia nuolatos primenama apie tėvų ir protėvių žemę, gimtinės kraštovaizdžius, juose gyvenančius padarus, gyvenimo būdo dvasią, papročius.“
Tapybos parodos „Spalvų muzika“ atidaryme skambėjo Šakių ¬„Varpo“ mokyklos dueto Kajaus Jesevičiaus ir Urtės Glikaitės atliekamos dainos, duetui akomponavo Sonata Povilaitienė, mokytoja Ingira Jakienė. Autoriui spalvingus sveikinimo žodžius tarė Šakių rajono savivaldybės atstovai, kolegos, artimieji ir draugai. Dėkojame visiems atvykusiems! O dar neišvydusius spalvų muzikos – kviečiame atvykti!
IMG_9321 IMG_9325 IMG_9354 IMG_9356 IMG_9345 IMG_9346

Kovo 11 – oji

Kovo  11 – osios proga, Lukšiuose, vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo šventė. Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis, Šv. Juozapo bažnyčioje, kurios buvo skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ir savo bendryste palaikyti karo baisumus patiriančią Ukrainos tautą. Po Šv. Mišių visi kartu sugiedojome Lietuvos himną. Minėjimo metu sveikinimo žodį tarė Lukšių miestelio seniūnas Vytautas Andziulevičius, bei buvęs ilgametis miestelio seniūnas Vidas Cikana. Kraštietė Sima Kazarian skaitė nformacinį pranešimą „Penktoji kolona“, taip pat minėjime buvo skaitomas pranešimas apie buvusį Lukšių parapijos kleboną, dirbusį bažnyčios labui ir tėvynės Atgimimui, Lionginą Kunevičių. Renginio metu skambėjo Ramunės Šapolaitės atliekamos dainos. Šventinį minėjimą užbaigėmė prie atminimo koplytėlės, visi kartu sugiedodami Maironio „Lietuva brangi“.
Nuoširdžiai dėkojame Lukšių parapijos klebonui Eugenijui Naujaliui, Simai Kazarian, Ramunei Šapolaitei ir visiems atvykusiems švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kartu!

IMG_9243 IMG_9250 IMG_9261 IMG_9269