Paroda „Minčių pasivaikščiojimai“

Pavasariškas spalvas į Zyplių dvaro konferencijų salę atnešė Tauragės suaugusiųjų dailės studijos „MMM“ darbai!
Tauragės suaugusiųjų dailės studijos pavadinimas „MMM“ tai trumpinys „moterys mokosi meno“, arba „meno mokyklos moterys“. Ši dailės studija skaičiuoja 14 – tus kūrybinius metus ir juos pažymi pristatydama parodą „Minčių pasivaikščiojimai“. Šioje parodoje dominuoja dvi dailės technikos: akvarelė ir aplikacija. Užsiėmimuose moterys pasirenka vieną dailės techniką ir dirba su ja, kol pajunta, kad ją įvaldė, kad ji pradeda teikti džiaugsmą ir pasitikėjimą.
Kviečiame atvykti į Zyplių dvaro konferencijų salę ir susipažinti su Tauragės suaugusiųjų dailės studijos „MMM“ kūryba! Paroda veiks iki gegužės 23 dienos.


20240404_150500
20240404_150515 20240404_151037 20240404_152812 IMG_4677 IMG_4679 IMG_4680 IMG_4681 IMG_4682

Parodos „Vieversynė 2023“ uždarymas

Paroda „Vieversynė 2023“ iškeliauja į kitas erdves…
Dėkojame parodos kuratorei Daivai Linauskaitei – Kupstienei už didelį darbą ir rūpinimąsi organizuojant tarptautinę parodą Zyplių dvare. Ačiū tariame menininkams – Ramesh Terdal (Indija), Adam Wyzlic (Lenkija), Jolitai Šlepetienei, Nelei Jurgelionienei, Lolitai Grabauskienei, Paulai Kupstaitei, Inai Loretai Savickienei, Daivai Nevardauskienei, Zitai Tarasevičienei, Nijolei Jovarienei, Živilei Bardzilauskaitei – Bergins, Virginijai Aleknaitei, Gintarei Šiaulienei, Editai Radvilavičiūtei – Utarienei, Rimantei Daniulienei, Laimai Geležei, Viktorui Žilinskui, Jolantai Galdikaitei ir Audronei Dambrauskienei – Šiurkienei už dalyvavimą ir savo sukurtų darbų pristatymą Zyplių dvare vykusioje parodoje 

Vieversynė 2023 uždarymas

 

 

Edukacinė popietė „Velykinis margutis – raštų ir spalvų magija“

Artėjant Šv. Velykų šventei, Zyplių dvaro arklidėse vyko kiaušinio marginimo vašku edukacinė popietė „Velykinis margutis – raštų ir spalvų magija“. Kiaušinių marginimas – tai vienas iš svarbiausių Šv. Velykų papročių, tad džiaugiamės, jog atvykę VšĮ „Šakių Diakonija“ dienos užimtumo centro žmonėms nariai bei kiti svečiai turėjo galimybę įvairiais raštais nusimarginti margučių sau, savo šeimos nariams ir linksmai praleisti laiką. Dėkojame visiems dalyvavusiems edukacinėje popietėje!
Linkime saulėtų, prasmingų ir džiugių Šv. Velykų!
IMG_E4536 IMG_E4552 IMG_E4553 IMG_E4562 IMG_E4564 IMG_E4567 IMG_E4582

Kovo 23 dieną, Zyplių dvaro arklidėse, artėjant Tarptautinei teatro dienai, vyko tradicinė mėgėjų teatrų šventė „Teatras mus vienija“! Šventėje dalyvavo ir savo spektakliais žiūrovus džiugino: Paluobių kaimo bendruomenės teatras „Pagirys“ ir jų spektaklis „Velnias ne boba“ (vad. Aida Mozūraitienė) bei Jurbarko kultūros centro Girdžių skyriaus klojimo teatras „Mituvis“ ir jų spektaklis „Meilės eliksyras“ (vad. Loreta Zdanavičienė).
Nuoširdžiai dėkojame aktoriams, režisieriams ir visiems šventėje dalyvavusiems!
20240323_155613 20240323_160848 (1) 20240323_162609 IMG_4456 IMG_4470 IMG_4501 x (2)

Kovo 11- ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Zyplių dvaro Arklidžių galerija prisipildė jaunatviško šurmulio, bendruomeniškų pašnekesių ir laisvės bei vienybės jausmo. Minėjimo metu sveikinimo žodžius tarė Lukšių miestelio seniūnas Vytautas Andziulevičius bei buvęs ilgametis miestelio seniūnas Vidas Cikana. Šventės metu susirinkusiųjų širdis džiugino Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokinių paruošta meninė kompozicija „Lietuva mūsų širdyse“ ir lietuvių liaudies šokių kolektyvo „Dūzgės“ pasirodymai. Kovo 11 – osios šventę vainikavo Šakių kultūros centro Lukšių padalinio Liepalotų kaimo kapelos (vad. Romas Skaizgirys) šventinis koncertas.
Nuoširdžiai dėkojame Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokiniams bei juos paruošusioms mokytojoms – Sonatai Kurienei, Karolinai Grockienei, Rasai Kurienei, Editai Skauronei, Rugilei Guzovijūtei – Mekšriūnienei. Ačiū tariame Liepalotų kaimo kapelai už šventines dainas, svečiams už šventines kalbas ir visiems atvykusiems į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą!
IMG_4199 IMG_4207 IMG_4210 IMG_4213 IMG_4221 IMG_4228 IMG_4235 IMG_4243 IMG_4262

„Iš močiutės skrynios…“

Zyplių dvaro konferencijų salę, šeštadienio popietę, papuošė nuostabūs Genutės Bučiūnienės karpiniai…
Tautodailininkė Genutė Bučiūnienė su popieriumi nesiskiria jau daug metų, jos rankose gimsta nuostabūs karpiniai: užuolaidėlės, kampučiai, paveikslai, atvirukai. Genutė sako, kad karpymas atpalaiduoja, padeda užmiršti rūpesčius, tai lyg savotiška meditacija. 2024 – ieji metai tautodailininkei Genutei Bučiūnienei atnešė gražią sukaktį – 75-ąjį gimtadienį. Energinga, žvali, puikios nuotaikos, visada graži ir pasitempusi Genutė yra laiminga, nes į gyvenimą žvelgia optimistiškai. Šią 75-erių metų sukakčiai skirtą karpinių parodą Genutė pavadino simboliškai: „Iš močiutės skrynios…“. Genutę pažįstantys žino, kad ji ne tik puiki mama, bet ir močiutė bei promočiutė.
Tautodailininkės Genutės Bučiūnienės parodoje „Iš močiutės skrynios…“ trapiuose ažūriniuose karpiniuose galite pastebėti įvairių gamtos motyvų – medžių šakų, žolynų, tulpių žiedelių, žiogų, čiulbančių paukščių bei kitų įvairių motyvų, tad maloniai kviečiame atvykti ne tik apžiūrėti parodos, bet ir paieškoti artėjančio pavasario Genutės Bučiūnienės karpiniuose.
Dalinamės parodos atidarymo akimirkomis.
IMG_3824 IMG_3846 IMG_3849 IMG_3867 IMG_3935 IMG_3949 IMG_3960 IMG_3992

Vasario 16 – oji

Vasario 16 – ąją dieną, Lukšiuose, vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Lukšių Šv. Juozapo bažnyčioje, vėliau šventė persikėlė į Lukšių kultūros namus, kur skraidė trispalviai drugeliai ir skambėjo dainos Lietuvai. Šventės metu šventinį pranešimą skaitė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Karolina Grockienė, sveikinimo žodžius tarė Šakių rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, buvęs ilgametis Lukšių miestelio seniūnas Vidas Cikana bei Lukšių miestelio seniūnas Vytautas Andziulevičius. Po sveikinimų žodžių vyko apdovanojimų „ŽMOGUS YRA DIDIS“ teikimas. Šiais metais buvo apdovanoti trys Lukšių krašto šviesuoliai garsinantys Lukšių miestelio vardą: „Mėnulio galerija“ įkūrėja ADELĖ LIEPA KAUNAITĖ, „Varlių namelis“ įkūrejai REDA IR GINTAUTAS ŠILINGIAI, „Lukšių miestelio biblioteka“ bibliotekininkė RIMA BAKIENĖ. Lietuvos gimtadienio šventę vainikavo grupės „Lietuvaičiai“ koncertas.
Nuoširdžiai dėkojame Lukšių „Ąžuolo“ draugovės skautams už pagalbą šventės metu ir muzikinį kūrinį skirtą Lietuvai, taip pat dėkojame Karolinai Grockienei už šventinį pranešimą, svečiams už šventines kalbas, nominantams ir visiems atvykusiems švęsti Lietuvos gimtadienį kartu!

2 7 9 10 11 12 13 15 22 31 32 34

UŽGAVĖNIŲ ZBITKOS

Užgavėnių zbitkų Lukšiuose tikrai netrūko… Kad žiema bėgtų iš kiemo ne tik smarkiai zbitkavojom, bet ir riebius blynus bei lašinius valgėm, gardžiausio blyno konkurso nugalėtojus paskelbėm, išradingiausias kaukes apdovanojom, gražuolę morę dūmais paleidom ir stipriai trypėm bei dainavom su Liepalotų kaimo kapela.
Nuoširdžiai dėkojame Alvyros blyninės gaspadinėms – Alvyrai, Genutei, Ramutei ir Kristinai bei visoms Lukšių miestelio gaspadinėms savo blynais pamaitinusioms mūsų išalkusius pilvus. Taip pat dėkojame baisiai gražiai čigonei iš restorano „Kuchmistrai“ už šiltą, skanią arbatą. Ir žinoma, dėkojame šventės zbitkininkams – Lašininiui ir Kanapiniui, atvykusiems iš Zanavykų muziejaus. Tariame AČIŪ visiems buvusiems Užgavėnių šventėje ir padėjusiems žiemą vyti iš kiemo!


1
2 3 4 5 6.1 6 7 8 11 15 19 24 25 29

„Pergalės šviesa“

Pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa“, skirta Laisvės gynėjams atminti, Zyplių dvaro languose.
Uždegant vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes languose, prisiminkime, kam turime būti dėkingi ir kuo turime didžiuotis. Tegul Laisvės liepsna dega mūsų širdyse.

IMG_2972 IMG_2978 IMG_2983 IMG_2993

Vainiko pynimo popietė

Lapkričio 30 d. Zyplių dvaro Arklidžių galerijoje pasklidęs eglišakių kvapas įžiebė kiekvieno širdyje Kalėdinio stebuklo laukimą. Kaip ir kiekvienais metais, artėjant šventiniam laikotarpiui, kvietėme visus į Advento vainiko pynimo popietę. Visi kruopščiai dėliojome eglės šakeles, natūralius puošybos elementus ir leidome darbuotis savo kūrybiškumui. Vainikų pynimo idėjomis, technikomis dalinosi edukatorė Elena Kudirkienė. Nupintais vainikais grožėjomės prie šiltos arbatos puodelio. Norime pasidžiaugti, jog jau kelinti metai puoselėjame gražią draugystę su Šakių sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centro globotiniais, kurių visada sulaukiame Advento vainiko pynimo popietėje. Dėkojame edukatorei Elenai Kudirkienei, visiems susirinkusiems ir linkime ramaus švenčių laukimo!

IMG_2420 IMG_2421 IMG_2423 IMG_2424 IMG_2425