Kaišiadorių dailininkų asociacijos tapybos darbų paroda Zyplių dvare

Zyplių dvaro centrinių rūmų parodų salėse veikia Kaišiadorių dailininkų asociacijos tapybos darbų paroda.

Kaišiadorių dailininkų asociacija įsikūrė 2007 metais ir sėkmingai gyvuoja vienydama įvairius kūrėjus: dailininkus, fotografus, tautodailininkus, mėgėjus bei profesionalus. Kasmet asociacija pasipildo naujais kūrybiškais, veikliais, turinčiais pomėgį dailei nariais ir šiuo metu jau vienija 30 kūrėjų.

Nuo pirmų įsikūrimo metų kiekvieną vasarą tradiciškai organizuojami plenerai, parodos, edukacinės išvykos.  Vykdoma projektinė veikla išplėtė mūsų galimybes tobulėti, tai pleneras LLBM Rumšiškėse, tapymas tarptautiniame Lenkijos Bartoszyce plenere bei dalyvavimas įvairiuose Respublikiniuose renginiuose.

Džiugina, kad mūsų asociacijos ratas plečiasi ir didėja – ateina žmonės, kurie abejojo savo gebėjimais, naujai atrado save ar anksčiau neturėjo galimybių kūrybai, o dabar vasaros plenerų metų atsiskleidžia išlaisvindami savo kūrybines mintis, mokydamiesi patys ir mokydami kitus.

Pristatome naujausius darbus, kurie atspindi mūsų pagautas vasariškas akimirkas: karštas ar lietingas dienas, svajingą kūrybiškumą bei draugišką bendravimą. Tai vasaros plenero, vykusio Padaliuose, Lietuvoje garsaus kelto per Nerį Gedimino ir Rasos Dzeventauskų sodyboje, darbai.

 

Parodoje „Įkvėpimo paliesti“ dalyvauja šie menininkai:

Inga Armanavičiūtė;

Kristina Rūta Dzeventlauskienė;

Irena Gasaitytė;

Erlanda Jakštienė;

Jonas Katkevičius;

Rolanda Mikalauskienė;

Rita Medvedevienė;

Virginija Klein;

Gražina Pašakarnienė;

Raimunda Šulskienė;

Lina Urbanavičienė;

Stanislava Urbonienė;

Kristina Tokarevienė;

Živilė Vaičiukynienė.

 

Kviečiame apsilankyti!

Algirdo Pupkevičiaus fotografijų paroda „Šokis“

Zyplių dvare veikia kauniečio fotomenininko Algirdo Pupkevičiaus fotografijų paroda „Šokis“

Kaunietis Fotomenininkas Algirdas Pupkevičius perteikia šokio judesio dinamiką spalvotoje fotografijoje. Darbai daryti pramoginių šokių konkursų metu šešių metų laikotarpiu. Autorius tikisi, kad nuotraukos, kurioms skirta daug laiko ir energijos, atskleis žiūrovui šokio grožį, judesio energijos ir šviesos, spalvos žaismo vienovę.

Parodos autorius teigia, kad pirmuoju fotografijos mokytoju buvo jo tėvas, o pats pirmąją nuotrauką bandė atspausti dar pradinėse klasėse.

Mokykloje lankė fotografijos būrelį, fotografavo ir studijuodamas KPI.
1987m. Algirdas sutiko Romą Juškelį, puikų mokytoją ir fotografą, kuris ilgainiui tapo geru draugu. Romo pakviestas nuo 1988m. dalyvavo bendrose parodose Lietuvoje ir užsienyje.
Aktyviam darbui įkvėpė Lietuvoje vykusi „Dainuojanti revoliucija“, Žaliųjų judėjimas.

Autorius apie darbus:
„Šokis – tarsi sakralus, pirmapradis ritualas, kurio metu nusilenkiama Judesio,
Formos ir Kūno Grožio Harmonijai.“
„Norėjau atskleisti judesio kaip energijos ir šviesos žaismo harmoniją.“
„Nuotraukose siekiu parodyti jaunatvišką energiją, ugningą jaunystės šėlsmą, o greta –
kitą poros spindesio akimirkų pusę. Tai alinantis darbas, pasirodymo metu išsiveržiantis
aistros, grožio vienove.“
„Kūryba prasideda galvoje. Aš nenoriu fiksuoti statiškos formos. Bandau techninėmis
Priemonėmis, nenaudodamas jokių programinių įgyvendinti viziją, kuri susiformuoja stebint spalvą, formą, girdint skambančią
muziką. Užfiksuoti visumą. Ją parodyti ir suprantamai perteikti.“
„Juk pirmiau pamatai gėlės spalvą, formą, tik vėliau – jos žiedlapių struktūrą.“

Ši paroda – kelerių metų darbo rezultatas, tam tikro kūrybos etapo pabaiga, skirta jau išėjusim draugui ir mokytojui, šios parodos kritikui ir inspiratoriui Romui Juškeliui atminti.

 

Kviečiame apsilankyti!

 

IMG_3401 IMG_3402 IMG_3403 2015-03-25 Alg foto

Tradicinė šventė „Vasarą palydint 2016″

Rugsėjo 18 d. Zyplių dvare vyko tradicinė kapelų šventė – koncertas „Vasarą palydint 2016“. Į šią šventę kapelų muzikos mėgėjus kvietė Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro kapela „Ratasai“ ir jos vadovas Raimondas Griškelis, svečiai iš Latvijos, Valmiero miesto – „Selu muižas muzikanti“ (liet. „Selų dvaro muzikantai“), vadovaujami Ivetos Dukalskos, Punsko kultūros namų kapela „Klumpė“ ir jos vadovas Jonas Zakaravičius iš Lenkijos, bei „Zyplių dvaro kapela“ su vadovu Remigijumi Poderiu. Šventės pradžią skelbė Lukšių miestelio seniūno Vido Cikanos sveikinimo žodis ir patrankos salvė. Tarp trankių kapelų pasirodymų savo eiles skaitė į svečius atvykusi, iš šio krašto kilusi poetė Česlova Jakšytė, taip pat buvo pristatyta nauja „Zyplių dvaro kapelos“ kompaktinė plokštelė „Ryto viltys“.

Europos paveldo dienos Zyplių dvare

Rugsėjo 16 d., minint Europos paveldo dienas, Zyplių dvare buvo vedamos nemokamos ekskursijos, kuriose lankytojai supažindinti su dvaro istorija ir šiandienos veikla, nekilnojamo kultūros paveldo samprata. Dvaro svečius pasitiko ir per rūmus, kitus pastatus, parką lydėjo puošnios ponios dvariškais rūbais, pasakojo smagias istorijas, atkreipė dėmesį į išlikusias dvaro vertybes. Šis Europos paveldo dienų minėjimas yra biudžetinės įstaigos Lukšių kultūros centras vykdomo projekto „Zyplių dvaro pažinimas ir sklaida 2″, kurį iš dalies remia Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros ministerijos, dalis. Vykdant šį projektą taip pat pagaminti reprezentaciniai maišeliai su Zyplių dvaro logotipu, bei parengti ir išleisti bukletai „Zyplių dvaras. Istorija ir šiandiena“.

Europos paveldo dienos

BĮ Lukšių kultūros centras, įgyvendindamas projektą „Zyplių dvaro pažinimas ir sklaida 2“, (Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos projektas iš dalies finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis) mini Europos paveldo dienas. Ta proga rugsėjo 16 d. nuo 9 val. iki 16 val. Zyplių dvaro lankymas nemokamas, taip pat organizuojamos nemokamos ekskursijos po Zyplių dvaro ansamblį, supažindinant su dvaro istorija ir šiandienos veikla. Grupėms (vietų skaičius ribotas) nemokamos ekskursijos vedamos 1000, 1300, 1430 valandomis, į jas būtina registracija tel.: 8 345 44123.