Zyplių dvare veikia margučių margintojų – Ramutės Špinderaitytės ir Aušros Kriauzienės margučių paroda. Kviečiame apsilankyti ir apžiūrėti!

Balandžio 18 dieną ruošėmės šv. Velykoms ir surengėme margučių marginimo vašku edukaciją „Marginsiu Velykų margutį“. Edukaciją vedė margučių margintoja iš Lekėčių Aušra Kriauzienė. Renginio dalyviai buvo supažindinti su tradiciniu kiaušinių marginimu vašku ir patys galėjo sau nusimarginti margučių. Džiaugiamės gausiu būriu margintojų ir visiems linkime spalvingų ir kūrybingų šv. Velykų!

Darbingas savaitgalis Zyplių dvare. Gautos dvi padėkos už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant renginius.57098943_2351273588228133_3905105070068334592_n

Nuo balandžio 2 d. Zyplių dvaro arklidėse galite apžiūrėti Marytės Collard skiautinių parodą. Kviečiame visus apsilankyti!!

Marytės Collard rankose nuo pat jaunystės visuomet buvo rankdarbis, dažniausiai – mezginys. Tačiau kuomet 1997-aisiais Marytė susipažino su skiautinių menu, šis ją pakerėjo, daugiau jau neužleisdamas vietos niekam kitam – lyg mozaika dėliojosi įvairiausių spalvų ir formų medžiagos gabalėliai, sukurdami nepakartojamus vaizdus, mirgėdami ir akindami, žavėdami kompozicijomis, atsikartojančiais ornamentais, žaismingais koloritais. Marytė sako, kad pirmieji jos darbai buvo gana tradiciniai, o kūryba įgavo visiškai kitą kryptį 2002 metais išvažiavus gyventi į JAV, kur buvo daug vietos eksperimentams, skiautinių studijoms, naujiems bandymams ir profesionalumui, naujų technikų įvaldymui. 2013-aisiais Marytė grįžo į Lietuvą jau turėdama visiškai naują, jai būdingą skiautinių kūrimo stilių. Ji nuolat ieško, įkvėpimo semiasi iš gamtos spalvų, supančios aplinkos, pamatytų nuotraukų ar tiesiog mintyse susikurtų vaizdų. Gėlės, medžiai, akmenys, upelis ar jūra, į viršų pro betono plyšius besistiepianti pienė, besileidžianti saulė, tvenkinyje besimaudantis mėnulis – viskas tinka užaugti minčiai ir norui imtis skiautinio, kuriame tas konkretus daiktas gali transformuotis neatpažįstamai arba likti lyg puikus atvaizdas, prie kurio prisilietė kūrybingos rankos.

Zyplių dvare eksponuojama tarptautinio plenero „Mūsų Žemė mena“ darbai. Plenerą organizavo Kybartų kultūros centre įsikūrusi menų studija „Smiltys“. Šįkart pabūta Pajevonio miestelyje, senųjų pilkapių, piliakalnių ansamblio prieglobstyje, kur tapybos kūriniais siekiama žadinti istorinę atmintį. Plenere dalyvavo: Irena Abraitienė, Ilona Mikalainienė, Irena Šunokienė, Aušrinė Dubauskienė, Alvydas Dirsė, Linas Lukoševičius, Margarita Batyasova, Irina Fomina, Alicja Barbara Czarnecka – Zyskowska.
Tad jaukiai nusiteikę prisiminkime gyvybe plazdėjusią – ant drobių sugulusią margaspalvę vasarą. Kviečiame apsilankyti ir apžiūrėti!