JUODKALNIJOS GITARŲ DUETAS: PRECIZIKA IR AISTRA

Birželio 16 d. 17 val., Pažaislio muzikos festivalis savo gražiausiomis spalvomis suspindės ir Zyplių dvare!
JUODKALNIJOS GITARŲ DUETAS: precizika ir aistra
Goran Krivokapić
Danijel Cerović
Johann Sebastian Bach, Ástor Piazzolla, Santiago Lanchares, Manuel de Falla
„<…> puikios transkripcijos, puikiai atliktos. Greitesnės dalys atliekamos su užkrečiama ritmine energija ir džiaugsmu. Ornamentai spindi kaip petardos, o lėtesnės dalys tiesiog žavi <…>“ (Kenneth Keaton, „American Record Guide“), „<…> ansamblio tikslumas, artikuliacijos aiškumas, ritminis gyvybingumas ir puošni ornamentika.“ (William Yeoman, „Gramophone Magazine“) – tai vos keli kritikų atsiliepimai apie JUODKALNIJOS GITARŲ DUETO meistriškumą.
Duetą sudaro du žymūs klasikinės gitaros atlikėjai iš Juodkalnijos – Goranas Krivokapićius ir Danijelis Cerovićius. Kolektyvas dažnai kviečiamas koncertuoti prestižinėse salėse, taip pat skaityti paskaitų ir vesti meistriškumo kursų, dalyvauti garsiausių konkursų žiuri darbe visame pasaulyje.
Dueto repertuaras labai platus – nuo senosios muzikos transkripcijų iki originalių XX ir XXI a. kompozicijų. Atlikėjai siekia plėsti gitaros repertuarą ir labiau integruoti šį instrumentą į kamerinės muzikos žanrą. 2013 m. duetas išleido debiutinę kompaktinę plokštelę, o po dvejų metų „Naxos“ išleido jų pirmąjį iš dviejų J. S. Bacho „Angliškų siuitų“ tomų, dueto transkribuotų dviem gitaroms. 2018 m. išleistas antrasis tomas vainikavo šį grandiozinį kolektyvo sumanymą. Abi kompaktinės plokštelės sulaukė itin aukštų kritikų įvertinimų, ypač įvertinant istoriškai pagrįstą kūrinių atlikimą. Šiuo metu dueto gerbėjai visame pasaulyje nekantriai laukia naujausios kompaktinės plokštelės, kurioje skambės Á. Piazzollos kūriniai.
Gitaros virtuozas Goranas Krivokapićius yra devyniolikos prestižinių tarptautinių konkursų pirmųjų vietų laimėtojas. Jis koncertavo visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Afrikoje, pasirodė didžiausiuose festivaliuose ir koncertų salėse, tokiose kaip Liubkovicų rūmai, „Concertgebouw“ ir „Auditorio Conde Duque“. Anksčiau dėstęs Koblenco tarptautinėje gitaros akademijoje, Lemmenso institute ir Princo Klauso konservatorijoje, šiuo metu G. Krivokapićius dėsto Detmoldo ir Kelno muzikos universitetuose.
Tarptautinį pripažinimą pelnęs Danijelis Cerovićius yra universalus atlikėjas, koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Jis taip pat dėsto gitaros ir kamerinės muzikos disciplinas Cetinje muzikos akademijoje, Juodkalnijos universitete, yra nuolatinis kviestinis profesorius Sarajevo muzikos akademijoje ir kitur. D. Cerović yra Tarptautinio Nikšičiaus gitaros festivalio ir konkurso meno vadovas ir vienas iš festivalio įkūrėjų.
Išankstinio bilieto kaina 12 Eur. Bilietai brangs. Senjorams (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Neįgaliems asmenims (su pažymėjimais) taikoma 50 % nuolaida 1–2 bilietams. Jaunimui (7–25 m.) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Renginio dieną nuolaidos netaikomos.
06 16 Pažaislio koncertas

„Rusenanti siela“

Birželio 1 – osios popietę, Zyplių dvaro centriniuose rūmuose netrūko šiltų apsikabinimų, nuoširdžių pokalbių ir šypsenų – vyko jubiliejinės Lolitos Rūgytės tapybos darbų parodos „Rusenanti siela“ atidarymas. Sveikinimo žodžius parodos autorei tarė Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, Šakių rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas bei gausus būrys artimųjų ir draugų. Dėkojame visiems dalyvavusiems, o neatvykusius – kviečiame atvykti ir apžiūrėti parodą iki birželio 30 d.

IMG_5586 IMG_5611 IMG_5614 IMG_5634 IMG_5637 IMG_5668 IMG_5698 IMG_5707