JUODKALNIJOS GITARŲ DUETAS: PRECIZIKA IR AISTRA

Birželio 16 d. 17 val., Pažaislio muzikos festivalis savo gražiausiomis spalvomis suspindės ir Zyplių dvare!
JUODKALNIJOS GITARŲ DUETAS: precizika ir aistra
Goran Krivokapić
Danijel Cerović
Johann Sebastian Bach, Ástor Piazzolla, Santiago Lanchares, Manuel de Falla
„<…> puikios transkripcijos, puikiai atliktos. Greitesnės dalys atliekamos su užkrečiama ritmine energija ir džiaugsmu. Ornamentai spindi kaip petardos, o lėtesnės dalys tiesiog žavi <…>“ (Kenneth Keaton, „American Record Guide“), „<…> ansamblio tikslumas, artikuliacijos aiškumas, ritminis gyvybingumas ir puošni ornamentika.“ (William Yeoman, „Gramophone Magazine“) – tai vos keli kritikų atsiliepimai apie JUODKALNIJOS GITARŲ DUETO meistriškumą.
Duetą sudaro du žymūs klasikinės gitaros atlikėjai iš Juodkalnijos – Goranas Krivokapićius ir Danijelis Cerovićius. Kolektyvas dažnai kviečiamas koncertuoti prestižinėse salėse, taip pat skaityti paskaitų ir vesti meistriškumo kursų, dalyvauti garsiausių konkursų žiuri darbe visame pasaulyje.
Dueto repertuaras labai platus – nuo senosios muzikos transkripcijų iki originalių XX ir XXI a. kompozicijų. Atlikėjai siekia plėsti gitaros repertuarą ir labiau integruoti šį instrumentą į kamerinės muzikos žanrą. 2013 m. duetas išleido debiutinę kompaktinę plokštelę, o po dvejų metų „Naxos“ išleido jų pirmąjį iš dviejų J. S. Bacho „Angliškų siuitų“ tomų, dueto transkribuotų dviem gitaroms. 2018 m. išleistas antrasis tomas vainikavo šį grandiozinį kolektyvo sumanymą. Abi kompaktinės plokštelės sulaukė itin aukštų kritikų įvertinimų, ypač įvertinant istoriškai pagrįstą kūrinių atlikimą. Šiuo metu dueto gerbėjai visame pasaulyje nekantriai laukia naujausios kompaktinės plokštelės, kurioje skambės Á. Piazzollos kūriniai.
Gitaros virtuozas Goranas Krivokapićius yra devyniolikos prestižinių tarptautinių konkursų pirmųjų vietų laimėtojas. Jis koncertavo visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Afrikoje, pasirodė didžiausiuose festivaliuose ir koncertų salėse, tokiose kaip Liubkovicų rūmai, „Concertgebouw“ ir „Auditorio Conde Duque“. Anksčiau dėstęs Koblenco tarptautinėje gitaros akademijoje, Lemmenso institute ir Princo Klauso konservatorijoje, šiuo metu G. Krivokapićius dėsto Detmoldo ir Kelno muzikos universitetuose.
Tarptautinį pripažinimą pelnęs Danijelis Cerovićius yra universalus atlikėjas, koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Jis taip pat dėsto gitaros ir kamerinės muzikos disciplinas Cetinje muzikos akademijoje, Juodkalnijos universitete, yra nuolatinis kviestinis profesorius Sarajevo muzikos akademijoje ir kitur. D. Cerović yra Tarptautinio Nikšičiaus gitaros festivalio ir konkurso meno vadovas ir vienas iš festivalio įkūrėjų.
Išankstinio bilieto kaina 12 Eur. Bilietai brangs. Senjorams (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Neįgaliems asmenims (su pažymėjimais) taikoma 50 % nuolaida 1–2 bilietams. Jaunimui (7–25 m.) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Renginio dieną nuolaidos netaikomos.
06 16 Pažaislio koncertas

JONINĖS LUKŠIUOSE!

Birželio 23 d. 20 val. kviečiame į papročiais, šokiais, dainomis, linksmybėmis ir prekybininkų šurmuliu apipintą šventę! Lukšių ežero pakrantė skambės nuo Nemakščių liaudiškos kapelos „Nemakščių vyrai“, Ingridos Kazlauskaitės, grupės „16Hz“, grupės „Patruliai“ atliekamų dainų, o vakaro pabaigoje Jūsų laukia šokiai su DJ Kęstučiu Zabuliu! Susitikime Joninių šventėje.

JONINĖS LUKŠIUOSE (plakatas)

SIUVINĖTŲ PAVEIKSLŲ PARODA „NEMOKU PIEŠTI… SIUVINĖJU“ ZYPLIŲ DVARO KONFERENCIJŲ SALĖJE

Maloniai kviečiame aplankyti Janinos Abraitienės siuvinėtų paveikslų parodą „Nemoku piešti… siuvinėju“ Zyplių dvaro konferencijų salėje.

Paveikslų kolekcijoje galėsite išvysti net 23 išsiuvinėtus paveikslus pilnu kryželiu. Tai įžymių tapytojų – Ogiusto Renuaro, Polio Sezano, Van Gogh, Mone, Leonaro Da Vinci kopijos išsiuvinėtos kryželiu.

Paveikslas „Paskutinė vakarienė“ 2013 metais buvo pripažintas didžiausiu kryželiu išsiuvinėtu paveikslu.

Parodą kviečiame aplankyti iki liepos 20 dienos.

Lukšių padalinys. Birželio mėn. Paroda „Nemoku piešti...siuvinėju“ (plakatas)

„Rusenanti siela“

„…Nuo jų nepasislėpsi. Keistų, sapnuotų, sutiktų gatvėje ir kely, žiaurių ir švelnių, poetiškų ir siekiančių milijardus šviesmečių… ir labai šviesių, ir tamsių…
Tyla, malda, muzika, kepsnys, stalas, gėlės, paukštis… išteka iš pirštų galiukų…
Sunku ir nežmoniškai lengva kvėpuoti…
Koks geltonos spalvos skonis, o kaip skamba žalia?.. “ – parodos autorė Lolita Rūgytė.

Birželio 1 d. 14 val. kviečiame atvykti į Lolitos Rūgytės jubiliejinės tapybos darbų parodos „Rusenanti siela“ atidarymą Zyplių dvaro centriniuose rūmuose!
Parodą kviečiame apžiūrėti iki birželio 30 dienos. Lauksime! ☺️


Lukšių padalinys. Birželio 1 d. Paroda „Rusenanti siela“ (plakatas)

DISKOTEKA

MUZIKA – KURIĄ MYLĖJAI,
ATMOSFERA – KURIĄ PRISIMENI!
80/90 – ųjų metų diskoteka sugrįžta į Lukšius! Gegužės 31 d. 21 val. kviečiame kartu pakeliauti laiku ir patirti legendinės 80 – ųjų ir 90 – ųjų diskotekos dvasią! Atkurkime prisiminimus ir senus gerus laikus DISKOTEKOJE!
442409575_2900790996729730_1970291231700315616_n