JONINĖS!

Lietingos, bet triukšmingos JONINĖS Lukšiuose!

Birželio 24 – osios pavakarę, Lukšių ežero pakrantėje, vyko gražiausia vasaros gamtos suklestėjimo, atgaivos ir džiugesio šventė – JONINĖS! Su šilčiausiais sveikinimo žodžiais ir linkėjimais į šventę atvyko Šakių rajono meras Raimondas Januševičius. Šventės metu Lukšių miestelio seniūnas Vytautas Andziulevičius tarė sveikinimo žodį ir įteikė padėkas aktyviausiems ir darbščiausiems Lukšių miestelio žmonėms. Taip pat, kartu su Šakių kultūros centro Lukšių padalinio vadove Daiva Bukšniene visus šventėje susirinkusius Jonus, Janinas ir Rasas apdovanojo Joninių medaliais.

Šventės metu prasiskleidė ne tik paparčio žiedas, tačiau degė ir Joninių laužai, ežere buvo plukdomi Joninių vainikėliai. Lukšių ežero pakrantė visą vakarą skambėjo nuo linksmiausių dainų, kurias atliko Nemakščių liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“, atlikėja Ingrida Kazlauskaitė, grupė „16 Hz“, grupė „Patruliai“. Vakaras pasibaigė triukšminga diskoteka kartu su DJ Kęstučiu Zabuliu!

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie Joninių šventės Lukšiuose bei nepabijojusiems lietaus ir atvykusiems Joninių švęsti kartu!
IMG_1095 IMG_1117 IMG_1164 IMG_1227 IMG_1244 IMG_1254 IMG_1351 IMG_1405 IMG_1418 (2) IMG_1423 IMG_1433 IMG_1451 IMG_1456 IMG_6230 IMG_6296 IMG_6298 IMG_6299 IMG_6301 IMG_6302

JUODKALNIJOS GITARŲ DUETAS: PRECIZIKA IR AISTRA

Birželio 16 d. 17 val., Pažaislio muzikos festivalis savo gražiausiomis spalvomis suspindės ir Zyplių dvare!
JUODKALNIJOS GITARŲ DUETAS: precizika ir aistra
Goran Krivokapić
Danijel Cerović
Johann Sebastian Bach, Ástor Piazzolla, Santiago Lanchares, Manuel de Falla
„<…> puikios transkripcijos, puikiai atliktos. Greitesnės dalys atliekamos su užkrečiama ritmine energija ir džiaugsmu. Ornamentai spindi kaip petardos, o lėtesnės dalys tiesiog žavi <…>“ (Kenneth Keaton, „American Record Guide“), „<…> ansamblio tikslumas, artikuliacijos aiškumas, ritminis gyvybingumas ir puošni ornamentika.“ (William Yeoman, „Gramophone Magazine“) – tai vos keli kritikų atsiliepimai apie JUODKALNIJOS GITARŲ DUETO meistriškumą.
Duetą sudaro du žymūs klasikinės gitaros atlikėjai iš Juodkalnijos – Goranas Krivokapićius ir Danijelis Cerovićius. Kolektyvas dažnai kviečiamas koncertuoti prestižinėse salėse, taip pat skaityti paskaitų ir vesti meistriškumo kursų, dalyvauti garsiausių konkursų žiuri darbe visame pasaulyje.
Dueto repertuaras labai platus – nuo senosios muzikos transkripcijų iki originalių XX ir XXI a. kompozicijų. Atlikėjai siekia plėsti gitaros repertuarą ir labiau integruoti šį instrumentą į kamerinės muzikos žanrą. 2013 m. duetas išleido debiutinę kompaktinę plokštelę, o po dvejų metų „Naxos“ išleido jų pirmąjį iš dviejų J. S. Bacho „Angliškų siuitų“ tomų, dueto transkribuotų dviem gitaroms. 2018 m. išleistas antrasis tomas vainikavo šį grandiozinį kolektyvo sumanymą. Abi kompaktinės plokštelės sulaukė itin aukštų kritikų įvertinimų, ypač įvertinant istoriškai pagrįstą kūrinių atlikimą. Šiuo metu dueto gerbėjai visame pasaulyje nekantriai laukia naujausios kompaktinės plokštelės, kurioje skambės Á. Piazzollos kūriniai.
Gitaros virtuozas Goranas Krivokapićius yra devyniolikos prestižinių tarptautinių konkursų pirmųjų vietų laimėtojas. Jis koncertavo visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Afrikoje, pasirodė didžiausiuose festivaliuose ir koncertų salėse, tokiose kaip Liubkovicų rūmai, „Concertgebouw“ ir „Auditorio Conde Duque“. Anksčiau dėstęs Koblenco tarptautinėje gitaros akademijoje, Lemmenso institute ir Princo Klauso konservatorijoje, šiuo metu G. Krivokapićius dėsto Detmoldo ir Kelno muzikos universitetuose.
Tarptautinį pripažinimą pelnęs Danijelis Cerovićius yra universalus atlikėjas, koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Jis taip pat dėsto gitaros ir kamerinės muzikos disciplinas Cetinje muzikos akademijoje, Juodkalnijos universitete, yra nuolatinis kviestinis profesorius Sarajevo muzikos akademijoje ir kitur. D. Cerović yra Tarptautinio Nikšičiaus gitaros festivalio ir konkurso meno vadovas ir vienas iš festivalio įkūrėjų.
Išankstinio bilieto kaina 12 Eur. Bilietai brangs. Senjorams (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Neįgaliems asmenims (su pažymėjimais) taikoma 50 % nuolaida 1–2 bilietams. Jaunimui (7–25 m.) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Renginio dieną nuolaidos netaikomos.
06 16 Pažaislio koncertas

„Rusenanti siela“

Birželio 1 – osios popietę, Zyplių dvaro centriniuose rūmuose netrūko šiltų apsikabinimų, nuoširdžių pokalbių ir šypsenų – vyko jubiliejinės Lolitos Rūgytės tapybos darbų parodos „Rusenanti siela“ atidarymas. Sveikinimo žodžius parodos autorei tarė Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, Šakių rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas bei gausus būrys artimųjų ir draugų. Dėkojame visiems dalyvavusiems, o neatvykusius – kviečiame atvykti ir apžiūrėti parodą iki birželio 30 d.

IMG_5586 IMG_5611 IMG_5614 IMG_5634 IMG_5637 IMG_5668 IMG_5698 IMG_5707

JONINĖS LUKŠIUOSE!

Birželio 23 d. 20 val. kviečiame į papročiais, šokiais, dainomis, linksmybėmis ir prekybininkų šurmuliu apipintą šventę! Lukšių ežero pakrantė skambės nuo Nemakščių liaudiškos kapelos „Nemakščių vyrai“, Ingridos Kazlauskaitės, grupės „16Hz“, grupės „Patruliai“ atliekamų dainų, o vakaro pabaigoje Jūsų laukia šokiai su DJ Kęstučiu Zabuliu! Susitikime Joninių šventėje.

JONINĖS LUKŠIUOSE (plakatas)

SIUVINĖTŲ PAVEIKSLŲ PARODA „NEMOKU PIEŠTI… SIUVINĖJU“ ZYPLIŲ DVARO KONFERENCIJŲ SALĖJE

Maloniai kviečiame aplankyti Janinos Abraitienės siuvinėtų paveikslų parodą „Nemoku piešti… siuvinėju“ Zyplių dvaro konferencijų salėje.

Paveikslų kolekcijoje galėsite išvysti net 23 išsiuvinėtus paveikslus pilnu kryželiu. Tai įžymių tapytojų – Ogiusto Renuaro, Polio Sezano, Van Gogh, Mone, Leonaro Da Vinci kopijos išsiuvinėtos kryželiu.

Paveikslas „Paskutinė vakarienė“ 2013 metais buvo pripažintas didžiausiu kryželiu išsiuvinėtu paveikslu.

Parodą kviečiame aplankyti iki liepos 20 dienos.

Lukšių padalinys. Birželio mėn. Paroda „Nemoku piešti...siuvinėju“ (plakatas)

„Rusenanti siela“

„…Nuo jų nepasislėpsi. Keistų, sapnuotų, sutiktų gatvėje ir kely, žiaurių ir švelnių, poetiškų ir siekiančių milijardus šviesmečių… ir labai šviesių, ir tamsių…
Tyla, malda, muzika, kepsnys, stalas, gėlės, paukštis… išteka iš pirštų galiukų…
Sunku ir nežmoniškai lengva kvėpuoti…
Koks geltonos spalvos skonis, o kaip skamba žalia?.. “ – parodos autorė Lolita Rūgytė.

Birželio 1 d. 14 val. kviečiame atvykti į Lolitos Rūgytės jubiliejinės tapybos darbų parodos „Rusenanti siela“ atidarymą Zyplių dvaro centriniuose rūmuose!
Parodą kviečiame apžiūrėti iki birželio 30 dienos. Lauksime! ☺️


Lukšių padalinys. Birželio 1 d. Paroda „Rusenanti siela“ (plakatas)