Paveldo diena Zyplių dvare

Rugsėjo 24 dieną, Zyplių dvaras kvies lankytojus iš arčiau susipažinti su vienu iš paveldo objektų esančių Suvalkijoje. Visą dieną turėsite galimybę nemokamai aplankyti dvaro rūmų ekspozicijas, 11 val. dvaro ponia Jus pakvies kartu pasivaikščioti po dvarą ir sužinoti kiek paslapčių slepia jo sienos. 13 val. fazanų medžiotojai su šaudyklėmis Jus pasitiks dvaro parke, kur valdant grafui Tomui Potockiui buvo rengiamos fazanų medžioklės, sužinosite ne tik apie medžioklės ypatumus, tačiau turėsite galimybę ir patys pabandyti sumedžioti fazaną. Paveldo dieną vainikuos „DIAmanti Trio“ koncertas Zyplių dvaro Arklidžių galerijoje. Tad susitikime rugsėjo 24 dieną Zyplių dvare! Renginys nemokamas!


Paveldo diena(afiša)

Skambios melodijos ir linksmos dainos vėl skambės Zyplių dvaro Arklidžių galerijoje!

Maloniai kviečiame rugsėjo 10 d. 14 val. į kapelų šventę – koncertą „Vasarą palydint“. Gražiausias melodijas Jums dovanos: Šakių kultūros centro Lukšių padalinio Zyplių dvaro kapela (vad. Remigijus Poderis), Kauno Sargėnų – Vytėnų bendruomenės vokalinis – instrumentinis ansamblis „Šlamutis“ (vad. Juozas Gricius), Kybartų kultūros centro Vištyčio kultūros namų kapela „Vištytis“ (vad. Valdas Juodišius), Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“ (vad. Antanas Mikalauskas). Kviečiame vasarą palydėti kartu!

Bilieto kaina – 5 eur. Bilietus rezervuoti galite tel.: 8 345 44123 arba įsigyti prieš renginio pradžią.


Kapelų šventė - koncertas„VASARĄ PALYDINT“

Maloniai kviečiame…

Nuo rugsėjo 4 d. Zyplių dvaro Arklidžių galerijoje bus eksponuojama Janinos Blažukienės Sūduvos krašto kaišytinių prijuosčių ir Editos Šūmakarienės Sūduvos krašto gobtinių skarų paroda. Rugsėjo 4 d. 14 val. maloniai kviečiame  atvykti į susitikimą su parodos autorėmis. :) 
Skaros

„Pirksiu molio puodynėlę“

Rugpjūčio 19 d. Zyplių dvaro kieme šurmuliavo tradicinė keramikų šventė – mugė „Pirksiu molio puodynėlę“. Šventės metu visi svečiai turėjo galimybę ne tik prisiliesti prie molio, tačiau ir įsigyti keramikos gaminių, pabendrauti su keramikos meistrais ir pasiklausyti į šventę atvykusių muzikantų. Su moliu susipažinti ir mažus ir didelius kvietė keramikė Aurelija Kurienė, kuri edukacijos metu mokė tinkamai minkyti molį ir pasigaminti paukštelį – švilpynę. Keramikas Andrius Janulaitis leido molį pažinti iš dar kitos pusės – kaip įvairių prisilietimų dėka, molio gabalas gali virsti į gražią puodynę. Šventės dalyviai taip pat galėjo pabandyti išžiesti puodynę, jiems padėjo ne tik keramikas Andrius, tačiau ir Zyplių dvaro kieme skambančios melodijos, kurias atliko Šakių kultūros centro Griškabūdžio padalinio kaimo kapela „NOVA“ (vadovas Valdas Sinkevičius) ir Veliuonos kultūros centro Raudonės kaimo kapela (vadovas Jonas Apolius Grygartas). Dalinamės šventės akimirkomis ir dėkojame visiems susirinkusiems!

IMG_1IMG_3 IMG_6 IMG_9 IMG_10 IMG_12 IMG_15 IMG_22 IMG_23

CARPE DIEM

Rugpjūčio 11 d. į Zyplių dvaro erdves atkeliavo tarptautinė meno paroda CARPE DIEM.

„Carpe Diem projektas – apie draugystę, meilę, pilnatvę ir kasdienius džiaugsmus, todėl formatas alsuoja gėlėmis (gyvenimo džiaugsmu), moterišku įvaizdžiu (poezija ir svajomis), abstrakcija (aukščiausia emocine būsena). 
Projekto idėjos sumanytojos  Živilės Vaičiukynienės dėka, Zyplių dvaras kasmet tampa susitikimo tašku žemėlapyje, vieta kryžkelėje, susitikti autoriams iš skirtingų šalių. Čia pietų karštis ir šiaurės vėsa.. Šis susitikimas kasmet vis labiau pripildytas ženklais ir prasmėmis, o draugų ratas vis platesnis. Žiūrovams suteikiama galimybė ne tik pasiekti kūrybą, bet ir tiesiogiai susipažinti su autoriais. Tai momentas, kai nutrinami kalbos barjerai, visi lygūs ir puikiai supranta vieni kitų meno kalbą. “ – Leonid Bagriy
Dalinamės parodos atidarymo akimirkomis ir maloniai kviečiame atvykti pajusti CARPE DIEM.
DSC_9953 DSC_9972 DSC_9997 DSC_9924

„Zyplių žiogai’21“

Zyplių dvaro erdvėse galite pastebėti dar daugiau įspūdingų meno kūrinių. Liepos 24 – 29 dienomis, Zypliuose darbavosi kūrybingieji “žiogai“, nes čia vyko tradicinis tautodailininkų pleneras „Zyplių žiogai‘21“. Zyplių dvaro erdvėse jie susiburia jau 21 – ąjį kartą. Po intensyvios  darbų savaitės, liepos 29 – ąją dieną, vyko plenero uždarymas ir sukurtų tautodailės darbų parodos atidarymas. Dalinamės renginio akimirkomis ir kviečiame atvykti apžiūrėti ir pasidžiaugti darbščiųjų “žiogų“ sukurtais tautodailės kūriniais.
IMG_0717 IMG_0721 IMG_0723 IMG_0731 IMG_0733 IMG_0815 IMG_0837 IMG_0841 IMG_0849 IMG_0853 IMG_0861 IMG_0863 IMG_0871 IMG_0928 IMG_0929

CARPE DIEM

Metus laiko brandinamas bendravimu, ruošimusi, planavimu, keliaujančiais link mūsų kūriniais – rugpjūtį nutinka vis naujas CARPE DIEM.
Ketvirti metai! Įspūdingi menininkai!

carpe diem