Mūsų, kaip ir viso pasaulio, mintys nukreiptos į Ukrainą. Žiemos gąsdinti nebereikia, nes tam, kaip ją išgąsdino artilerijos pabūklai Ukrainoje, neprilygs jokie mūsų gąsdinimai. Atsisakome linksmybių ir pranešame, kad renginys ATŠAUKIAMAS.

UŽGAVĖNĖS

„Kai rankos niežti…“

Vasario 24 d. Arklidžių galerijoje vyko medžio drožėjo Eirimo Martūno jubiliejinė darbų paroda „Kai rankos niežti…“ Kūrybinis medžio drožėjo Eirimo Martūno kelias prasidėjo nuo dežučių, šaukštų, gėlių lentynėlių drožimo. Zyplių dvare įkurtose meno galerijose galima apžiūrėti plenero metu Eirimo sukurtus muzikos instrumentus: birbynes, piemens ragus, kankles, taip pat baldus, indus, skrynutes, Užgavėnių kaukes, įvairių dydžių Rūpintojėlius. Parodos atidarymo metu skambėjo kanklių muzika, liejosi gražūs sveikinimo bei padėkos žodžiai, visi su džiugesiu grožėjosi Eirimo darbų paroda. Dėkojame atvykusiems svečiams, vaikų folkloro  ansamblio „UŽNOVIETIS“ kanklinikams, bei jų vadovei Nijolei Černevičienei ir visiems susirinkusiems! Parodą galima apžiūrėti iki balandžio 19 dienos. Maloniai lauksime!:)
IMG_8858 IMG_8899 IMG_8906 IMG_E8832

Vasario 16 – osios šventė

 

Vasario 16 – ąją dieną, Lukšiuose, vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Lukšių Šv. Juozapo bažnyčioje, vėliau šventė persikėlė į Lukšių kultūros namus, kur vaikščiojo pasipuošusios lietuvaitės, skambėjo dainos Lietuvai ir spindėjo trispalvės spalvos. Šventės metu sveikinimo žodį tarė Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, mero pavaduotojas Darius Jakavičius, Lukšių miestelio seniūnas Vytautas Andziulevičius, Lukšių Šv. Juozapo parapijos klebonas Eugenijus Naujalis ir buvęs ilgametis miestelio seniūnas Vidas Cikana. Po šventinių kalbų vyko apdovanojimų „ŽMOGUS YRA DIDIS“ teikimas. Buvo apdovanoti penki nominantai: Eugenija Maksvytienė, Tadas Bybartas, Rita Vosylienė, Rūta Bernotavičienė bei LIONS klubas. Lietuvos gimtadienio šventę vainikavo operos solisto Egidijaus Bavikino koncertas, atlikėjui akomponavo pianistė Beata Vingraitė Andriuškevičienė.
Nuoširdžiai dėkojame Lukšių „Ąžuolo” draugovės skautams, Urtei Glikaitei už dainas, svečiams už šventines kalbas, nominantams ir visiems atvykusiems švęsti Lietuvos gimtadienį kartu!

IMG_8692 IMG_8734 IMG_8756 IMG_E8517

Tapybos paroda „Šviesos širdy“

 

Vasario mėnesio 5 dieną, Lukšių kultūros centre atidaryta Sigito Oranto-Sausio tapybos darbų paroda „Šviesos širdy“. Tapytojas nuolat ieško naujų temų, eksperimentuoja formomis, improvizuoja spalvų dermėmis. Menininko kūryboje vienu svarbiausių simbolių tampa mandala, kuri yra ir kūrinio kompozicijos, ir meninės saviraiškos būdas, sutalpinantis pasaulio suvokimą ir jo raišką kūryboje, padedantis surasti meninės formos ir dvasinės harmonijos neatskiriamumą. Tapybos parodą padėjo papuošti Poetų Pievelės poetai: Povilas Venta Kuprys ir Varnelė Baltoji. Renginyje dalyvavę svečiai galėjo grožėtis ne tik darbų koloristine įvairove, bet ir pasimėgauti poetų skaitoma kūryba. Dėkojame visiems dalyvavusiems, o neatvykusius – maloniai kviečiame užsukti į Zyplių dvaro konferencijų salę ir  aplankyti tapybos parodą!

IMG_8338 IMG_8355 IMG_8367